Новини от start-up света (24 октомври – 30 октомври)


Mason получи първоначално финансиране от 7.5$ млн.

https://techcrunch.com/2022/10/27/accel-backs-startup-offering-amazon-grade-commerce-engine-to-online-sellers-around-the-world/

Start-up компанията разработва онлайн платформа за търговия, чиято цел е да позволи на малки и средни бизнеси да достигнат до повече потребители. Въпреки че са подобни на Amazon, основната разлика между двете платформи е в комисионната, която взимат за продаден продукт. Mason получава 1% от печалбата, докато Amazon взимат 30% за всяка покупка.



Vermut си осигури 1.5€ млн. първоначално финансиране

https://www.eu-startups.com/2022/10/spanish-startup-vermut-raises-e1-5-million-foreign-investment-for-its-app-giving-retirees-a-new-lease-of-life/

Испанската компания работи върху приложение за ментално здраве на по-възрастни хора и пенсионери. Чрез различни активности, в които могат да се включат, хората имат възможност да се присъединят към общност, за да не се чувстват самотни или изолирани.



Daye набра 11.5€ млн. допълнително финансиране

https://www.eu-startups.com/2022/10/uk-based-gynae-health-startup-daye-raises-e11-5-million-to-launch-at-home-screening-kit-and-bridge-the-gender-health-gap

Start-up компанията произвежда продукти за женско здраве. Идеята им е женското здраве да стане по-достъпно, дори и за жени, които рядко имат възможността да отидат на преглед. С допълнителното финансиране, компанията планира да пусне в продажба пакет за тестване в домашни условия, а в последствие да разработи и онлайн платформа.



Google купи Alter

https://techcrunch.com/2022/10/27/google-acquires-twitter-backed-ai-avatar-startup-alter-for-100-million-source-says/

Аватар компанията е купена от Google преди няколко месеца, а стойността на сделката все още не е ясна. Стратегическата стъпка е направена с цел Google да подобри съдържанието си и да се бори с конкуренцията TikTok.



Как да приемем култура на грешките

https://www.forbes.com/sites/esmtberlin/2022/10/25/error-culture–easier-said-than-done/?sh=79c402ba2dea

Културата на правене и признаване на грешки в бизнеса е сравнително нова концепция. За start-up компаниите обаче тя е особено важна. Всъщност от грешките може да се научи много. Най-важното, за да се възприеме подобен тип култура е грешките да се признават, анализират и да се учим от тях.

Scroll to Top