Стартира второто издание на Bosch Startup Harbour
Акселераторската програма за старт-ъпи на Bosch в България ще има втори сезон през тази година. Фокусът на организаторите е върху компании в сферата на генеративен изкуствен интелект, разширена реалност, метавселени и дигитализация на производството. Крайният срок за подаване на кандидатури е 30 септември.
Grit получи 7$ млн. първоначално финансиране
Американският старт-ъп разработва софтуер базиран на изкуствен интелект, който автоматизира поддържката на други софтуери. По този начин се цели спестяването на усилия, които обикновено отиват в проверка за нови версии, ъпдейти и подобрения на системи.
Основателят на Centricity е обвинен в измама
Старт-ъп компанията се занимава с анализиране на данни и изкуствен интелект. Основателят ѝ, Майкъл Бракет, е обвинен в измама с цел подвеждане на инвеститорите и манипулиране на финансовите показатели в положителна посока, което не отговаря на реалната ситуация в компанията.
Обучение или реална практика?
Според някои предприемачи основаването и развитието на собствен старт-ъп, дори и той да се провали е много по-успешен начин за учене, отколкото минаването през различни курсове и програми, които да дадат основа за трупане на знание. Дали е така обаче? Може да видите повече в статията.
Адаптивност – едно от най-полезните умения
https://e27.co/flexibility-is-key-how-to-succeed-in-an-ever-changing-startup-world-20230816/
Способността ни да се адаптираме е част от ежедневието ни и ни помага изключително много. Това важи не само за личния ни, но и за професионалния ни живот. Адаптивността е ключова за предприемачите, тъй като те се сблъскват с почти постоянни предизвикателства при развитието на компаниите си.